SKENDE
Domov » INFORMÁCIE V MÉDIÁCH » JANUÁR 2012

INFORMÁCIE V MÉDIÁCH 09.01.2012

Peniaze žiadajú ďalší zdravotníci
(09.01.2012; Hospodárske noviny; s. 2; Sudecký Ratko)


PREZIDENT: Premiérka nemala ľahkú prácu, ale niektoré veci mala zvládnuť inak
(08.01.2012; www.tasr.sk; s. -; TASR)
PENIAZE NA PLATY LEKÁROV
(08.01.2012; Televízna stanica TA 3; Hlavné správy; 18.30; por. 2/16; KRIŠŠÁK Ivan)
Martin STRIŽINEC, moderátor: "Nemocnice už od nového roka rátajú, koľko peňazí navyše potrebujú na zvýšené platy lekárov. Tí si ich vybojovali celoslovenským protestom, pri ktorom vyše 2 400 zdravotníkov podalo výpovede. V košických nemocniciach zvýšené náklady vyčíslili na desaťtisíce eur."
Ivan KRIŠŠÁK, redaktor: "Vyššie platy budú vyplácať štátne aj súkromné nemocnice. Zvýšenie prebehne v dvoch etapách. Prvé v januári, druhé v júli. Celkovo si vyžiada vyše 37 miliónov eur."
Katarína ZOLLEROVÁ, hovorkyňa ministerstva zdravotníctva (telefonát): "Pre atestovaného lekára by nemala mzda klesnúť pod 1 230 eur."
I. KRIŠŠÁK: "Univerzitná nemocnica v Košiciach, ktorá je s osemsto lekármi najväčšou na východe, tak vydá na platy od nového roka mesačne o 200-tisíc viac."
Jaroslava ORAVCOVÁ, hovorkyňa UN L. Pasteura Košice: "Asi tri štvrtiny bude stáť zvýšenie základných miezd a zvyšok pôjde na preplácanie služieb a nadčasov. Zvýšenie miezd bude kryť nemocnica z vlastných zdrojov."
I. KRIŠŠÁK: "V košickej detskej fakultnej nemocnici budú pre 130 lekárov potrebovať zhruba mesačne o 31-tisíc eur navyše. Použijú na to prostriedky, ktoré ušetrili po dohodách s dodávateľmi."
Peter KRCHO, riaditeľ Detskej fakultnej nemocnice Košice: "Všetko to, na čom sme robili pol roka, tak teraz minieme na tie platy, ktoré sa navýšili."
I. KRIŠŠÁK: "Ministerstvo zdravotníctva chce peniaze na platy hradiť z ušetrených prostriedkov z centrálneho obstarávania, z nového oceňovania liekov, ktoré má priniesť sto miliónov eur."
K. ZOLLEROVÁ: "Peniaze ušetria zdravotné poisťovne a pošlú ich do nemocníc."
I. KRIŠŠÁK: "nemocnice zase vidia priestor vo zvýšení platieb od zdravotných poisťovní. Ak by k ním nedošlo, zrejme by sa nevyhli ďalšej redukcie zdravotnej starostlivosti."
P. KRCHO: "My intenzívne rokujeme s poisťovňami a hľadáme ďalšie možnosti lepšieho nastavenia celého systému. Ale bez spolupráce s ministerstvom aj s poisťovňami to bude asi veľmi ťažké."
K. ZOLLEROVÁ: "V spolupráci s poisťovňami analyzujeme počty lôžok a oddelení tak, aby neplatili zdravotné poisťovne za voľné lôžka a zároveň aby nebolo znížená kvalita a dostupnosť zdravotnej starostlivosti."
I. KRIŠŠÁK: "Nemocnice budú zrejme ďalšie peniaze potrebovať už čoskoro a to na platy sestier. O zákone upravujúcom ich výšku má parlament rokovať už tento mesiac."
K. ZOLLEROVÁ: "Rast platov sestier si v roku 2012 vyžiada približne 65 miliónov eur."
Prečo je štátna záchranka v strate?
(08.01.2012; www.pravda.sk; 21.00, s. -; Krčmárik Radovan)
Nemci ustúpili, úrad pustí tajnú sumu
(07.01.2012; Sme; s. 2; Krempaský Ján)
MZ SR: Počet zdravotníckych pomôcok na trhu sa znížil
(07.01.2012; www.tasr.sk; s. -; TASR)
Politici rozhodnú, či nemocnice budú platené spravodlivo
(06.01.2012; www.pravda.sk; 15.00, s. -; Hunková Mária)
Januárová kategorizácia liekov priniesla aj nové molekuly liečiv
(06.01.2012; www.zzz.sk; s. -; TASR)
Rezort zdravotníctva šetrí, záchranári nadšení nie sú
(06.01.2012; www.aktualne.sk; Domov, 00.00, s. -; HARKOTOVÁ Stanislava)

 

Po prihlásení si vytlačte potvrdenie o členstve (prihlásenie platí len pre členov SLK)


problémy s prihlásením >

 
Reklamná plocha
SLK na Facebooku


 
Sme členmi