SKENDE
Domov » INFORMÁCIE V MÉDIÁCH » MAREC 2014

INFORMÁCIE V MÉDIÁCH 04.03.2014

Na liekoch sa zarába. Za hranicami
(04.03.2014; Sme; s. 10; FOLENTOVÁ Veronika)


Štát má v rozpočte nášľapnú mínu. Nemocnice
(04.03.2014; Hospodárske noviny; s. 8; Hunková Mária)
NAVRHUJÚ ŠTANDARDY V ZDRAVOTNÍCTVE
(03.03.2014; Rozhlasová stanica Lumen; Infolumen; 17.30; 1,7 min.; R)
J. KAVECKÁ, moderátorka: "Asociácia nemocníc Slovenska chce iniciovať vytvorenie štandardov pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti, ktoré doposiaľ na Slovensku nie sú. Po rokovaní zhromaždenia členov asociácie o tom informoval prezident Marián PETKO. V prvej fáze by podľa neho chcela asociácie definovať základné najdôležitejšie štandardy."
M. PETKO: "Vychádzame z európskeho modelu, kde vo vyspelých štátoch Európskej únie sú vypracované štandardy napríklad ako má vyzerať štandardne operácia slepého čreva, ako má štandardne vyzerať liečba srdcového infarktu, ktorá je ale definovaná tak, že v prípade, že dôjde aj k pochybeniu, tak sa a porovnáva aj s tým, či ten štandard, ktorý je vypracovaný v Európskej, únii, či naozaj bol dodržaný. Keďže na Slovensku takéto právne záväzné štandardy vôbec neexistujú doposiaľ, tak ten výklad môže byť veľmi rôzny."
J. KAVECKÁ: "Riaditeľ ľubovnianskej nemocnice Peter BIZOVSKÝ zdôraznil, že štandardy nie sú len ochranou voči pacientom a zdravotníkom, ale aj nástrojom voči zdravotným poisťovniam."
P. BIZOVSKÝ: "Mnohokrát sú spochybňované hospitalizácie od zdravotných poisťovní, či ten výkon bol urobený, či nie, či pacient mal byť hospitalizovaný alebo mal byť liečený ambulantne. Keď bude na svete štandard a my dokážeme, že ten pacient dostal to, čo ten štandard obsahuje, tak nebude ani problém potom tento výkon vyúčtovať voči zdravotným poisťovniam."
J. KAVECKÁ: "Ministerstvo zdravotníctva na stretnutí s asociáciou navrhlo pri riešení problémov so základnými operačnými a vyšetrovacími postupmi v nemocniciach, že vypracuje na úvod prvých dvadsať odporúčacích postupov a to pri najčastejších diagnózach, na ktorých pracuje už tento rok. Podľa riaditeľky komunikačného odboru rezortu Zuzany ČIŽMÁRIKOVEJ pôjde to hlavne formou odborných usmernení."
Riaditeľ VšZP si kúpil nový byt v River Parku. Hodnota bytu sa pohybuje okolo 700 tisíc eur
(03.03.2014; www.aktuality.sk; 9.50, s. -; TASR)
Na trhu chýbajú lieky. Sú lacné, tak ich vyvážajú
(28.02.2014; Hospodárske noviny; príloha Lídri farmácie na Slovensku; -)

 

Po prihlásení si vytlačte potvrdenie o členstve (prihlásenie platí len pre členov SLK)


problémy s prihlásením >

 
Reklamná plocha
SLK na Facebooku


 
Sme členmi