SKENDE
Domov » INFORMÁCIE V MÉDIÁCH » MAREC 2014

INFORMÁCIE V MÉDIÁCH 17.03.2014

Nemocnice opäť hovoria o vypovedaní zmlúv
(16.03.2014; www.pravda.sk; Správy, s. -; BEN, PRAVDA)


MEDZI SESTRAMI TO ZAČÍNA VRIEŤ
(16.03.2014; Televízna stanica STV 1; Správy RTVS; 19.00; por. 22/25; TOMEČKOVÁ Lucia)

Janette ŠTEFÁNKOVÁ, moderátorka: "Rokovanie o zákone, ktorý zdravotným sestrám garantuje minimálne platy pokračuje. Stretnutie s premiérom, ministrom financií a šéfkou rezortu zdravotníctva nič nové neprinieslo. Okrem laborantov či röntgenológov prišli tentoraz aj ďalší pracovníci v zdravotníctve, napríklad strážnici či kuchárky."
Lucia TOMEČKOVÁ, redaktorka: "Sestry majú problém s tým, že im nikto negarantuje najnižší plat napriek tomu, že im štát, tak ako lekárom, prikazuje čo musia. Lekári vo všetkých nemocniciach zarábajú rovnako. Ale kým sestry v štátnych nemocniciach si prídu na svoje, tie v zariadeniach vyšších územných celkov vraj sotva stíhajú doma platiť šeky. Pripravovaný zákon by mal platiť pre všetkých rovnako, vrátane ôsmich nemocníc vyšších územných celkov."
Monika KAVECKÁ, predsedníčka Odborového zväzu sestier a pôrodných asistentiek: "To je teraz vďaka tomuto rvaniu, to predtým nebolo."
L. TOMEČKOVÁ: "Ministerka sestrám pripomenula, že presne tento návrh odmietli na jeseň, pretože neplatil pre sestry v súkromných zariadeniach."
Zuzana ZVOLENSKÁ, ministerka zdravotníctva SR: "To nie je pravda, ako si pamätáte, sestry odmietli takéto rozšírenie nášho návrhu zákona o spoločnom odmeňovaní všetkých zdravotníckych pracovníkov na nemocnice VÚC."
L. TOMEČKOVÁ: "Kým odbory sestier naďalej trvajú na princípe jedna za všetky, všetky za jednu, sestry menších nemocníc kritizujú vlastnú predáčku."
Marcela BREZINOVÁ, sestra ARO, nemocnica Myjava: "Možno by som to prirovnala k ceste lekárov, že asi budeme musieť pritvrdiť."
L. TOMEČKOVÁ: "Odbory, ktoré zastupujú iných pracovníkov v zdravotníctve, boli s rokovaním spokojné. Debát iba o sestrách už vraj majú dosť."
Katarína HOLANOVÁ, predsedníčka odborovej organizácie nemocnice v Myjave: "Nielen sestry, nám ide o všetkých zdravotníckych pracovníkov, nielen o sestry. Kuchárky, upratovačky, pomocnice, kuriči. To sú ľudia, ktorí pracujú za minimálne mzdy."
L. TOMEČKOVÁ: "Takéto stretnutie bolo minulý týždeň na ministerstve zdravotníctva. Ďalšie bude opäť na Úrade vlády a ministerka zdravotníctva bude opäť sestrám vysvetľovať, že najprv musí urobiť radikálny poriadok v nemocniciach vyšších územných celkov, ktoré sa zadlžujú v desiatkach miliónov eur, až potom môže štát diktovať, koľko majú zarábať nielen lekári, ale aj sestry a ostatný zdravotnícky personál. Lucia TOMEČKOVÁ, RTVS."
Dôvera skúša nahradiť kartičku poistenca mobilom
(16.03.2014; www.sme.sk; EKONOMIKA, s. -; VALČEK Adam) 
ZDRAVIE: Regionálne nemocnice dostanú od VšZP toľko peňazí ako v 1. štvrťroku
(14.03.2014; www.lekari.sk; s. -; TASR)

VšZP niektorým nemocniciam zachová cenové podmienky
(14.03.2014; www.webnoviny.sk; Správy, s. -; SITA)

 

Po prihlásení si vytlačte potvrdenie o členstve (prihlásenie platí len pre členov SLK)


problémy s prihlásením >

 
Reklamná plocha
SLK na Facebooku


 
Sme členmi