SKENDE
Domov » INFORMÁCIE V MÉDIÁCH » APRÍL 2014

INFORMÁCIE V MÉDIÁCH 07.04.2014

Pacienti platia za lieky viac. Hoci by nemali
(07.04.2014; Hospodárske noviny; mut. , s. 7; Mária Hunková)


Sestru v ambulancii by mohol nahradiť lekár, navrhuje komora
(06.04.2014; www.webnoviny.sk; Ekonomika, 12:06, s. -; SITA)

Všeobecnej poisťovni museli poistenci vrátiť milióny eur
(05.04.2014; www.webnoviny.sk; Ekonomika, 07:02, s. -; SITA)
PENTA KÚPILA ĎALŠIE NEMOCNICE
(05.04.2014; Televízna stanica Markíza; Televízne noviny; 19.00; por. 11/27; TOKARČÍK Dušan, BUBENÍK Jakub)

Moderátorka: "Penta má pod palcom ďalšie tri slovenské nemocnice. Od 1. apríla skupine oficiálne patria aj nemocnice v Banskej Štiavnici, Rimavskej Sobote a v Žiari nad Hronom. Spolu majú 12 menších nemocníc."
J. BUBENÍK, redaktor: "Po východnom Slovensku sa Penta stala veľkým hráčom už aj na strednom. Vďaka nemocniciam, ktoré kúpili najnovšie, poskytujú zdravotnú starostlivosť pre ďalších približne 160-tisíc ľudí."
T. KRÁL, marketingový manažér spoločnosti Svet zdravia: "Sme prenikli do Banskobystrického kraja. Výhoda je, že dokážeme poskytovať ako sieť lepšiu zdravotnú starostlivosť."
J. BUBENÍK: "Za koľko nemocnice kúpili povedať nechcel. Podarilo sa nám spojiť aj s bývalým riaditeľom nemocníc. K predaju sa vyjadrovať nechce. Momentálne si vraj užíva dovolenku v zahraničí. Zhovorčivejšie boli sestričky v Banskej Štiavnici. Povedali nám, že už počuli o novom majiteľovi. To, že budú patriť pod Pentu vraj nevedeli, zmena ich však potešila."
Sestrička: "Neviem ešte konkrétne nič. Určite zmena by bola dobrá."
J. BUBENÍK: "Penta má v pláne posúvať svoje aktivity ďalej smerom na západ. Veľké koncové nemocnice ich zatiaľ nezaujímajú. Sústredia sa na menšie."
T. KRÁL: "Sieť nemocníc Svet zdravia by sa samozrejme rada rozšírila aj do ostatných regiónov Slovenska, čiže v budúcnosti nevylučujeme ďalšie akvizície."
J. BUBENÍK: "Zamestnanci v novokúpených nemocniciach sa vraj o svoje miesta báť nemusia. Ich nové vedenie plánuje zmeny, prepúšťať však nechcú."

 

Po prihlásení si vytlačte potvrdenie o členstve (prihlásenie platí len pre členov SLK)


problémy s prihlásením >

 
Reklamná plocha
SLK na Facebooku


 
Sme členmi