SKENDE
Domov » INFORMÁCIE V MÉDIÁCH » 2016 » MAREC 2016

INFORMÁCIE V MÉDIÁCH 8.3.2016

Darček k narodeninám nemocnice
(07.03.2016; Televízna stanica JOJ; Noviny TV JOJ; 19:30; por. 15/21; Drahu Dobrovicsová / Ľuboš Sarnovský)

Ľuboš Sarnovský, moderátor:
"Tridsaťštyriročná nemocnica v Nových Zámkoch dostala rok pred okrúhlym výročím príjemný darček - dostala sa na zoznam ministerstva, ktoré pred voľbami rozdeľovalo tridsať miliónov eur. V Nových Zámkoch svoj diel minuli v priebehu dvoch mesiacov."
Drahu Dobrovicsová, redaktorka:
"Z ministerských deväťstosedemdesiatdeväťtisíc, ktoré boli vyčlenené ako kapitálové výdavky, minuli v novozámockej nemocnici najviac na urgentný príjem."
MUDr. Imrich Matuška, riaditeľ FNsP Nové Zámky:
"Z našich režijných výdavkov by takáto rekonštrukcia len ťažko mysliteľná."
Viliam Čislák, minister zdravotníctva SR:
"Som naozaj veľmi rád, že sa mi podarilo tak, ako som pánovi riaditeľovi viackrát sľúbil, že sem prídem ešte v pozícii ministra, ale som omnoho radšej, že do tejto nemocnice prišlo deväťstosedemdesiatdeväťtisíc eur."
Drahu Dobrovicsová:
"O tom, na čo minúť peniaze, rozhodol manažment nemocnice. Centrálny príjem zrekonštruovali v priebehu dvoch mesiacov za plného chodu."
MUDr. Imrich Matuška:
"On síce fungoval, ale samozrejme tie priestory boli také, aké boli."
MUDr. Róbert Bartha, primár, centrálny príjem:
"To inštrumentárium, všetko bolo zastaralé - lampy, operačné stoly. Všetko v podstate bolo z tých sedemdesiatych - osemdesiatych rokov. Nestačilo to už. Sem chodia pacienti zo štyroch - piatich, zo šiestich okresov."
Drahu Dobrovicsová:
"Vymenili aj kompletné rozvody, podlahy i pohodlnejšie stoličky v čakárni."
Opýtaná:
"Príjemnejšie aj pre pacientov, keď vidia, že idú do niečoho, čo nejak aj vyzerá."
MUDr. Imrich Matuška:
"Ako keby nový dom ste postavili."
Jana Fabijánová, príjmová kancelária, FNsP Nové Zámky:
"Dennodenne tak robíme tých stotridsať - stopäťdesiat pacientov príjem."
Drahu Dobrovicsová:
"Začiatkom apríla pribudne aj dvestosedemdesiat nových postelí, ktoré nahradia tieto historické kusy."
MUDr. Imrich Matuška:
"Boli tak staré, ako táto nemocnica, odkedy funguje, a to je od roku osemdesiatdva, a naozaj každoročne pri prieskumoch sa objavili na prvom mieste sťažnosti na to, že máme staré lôžka."
Drahu Dobrovicsová:
"Do nemocnice pribudla aj špeciálna izolačná miestnosť."
MUDr. Róbert Bartha:
"Je to nariadenia Európskej únie, aj ministerstva zdravotníctva, v ktorých sú umiestňovaní pacienti, ktorí prichádzajú z rôznych oblastí sveta, kde sú rôzne epidémie, keď máme podozrenie."

Takto sa vyhnete dlhom voči zdravotnej poisťovni
(07.03.2016; www.poistovne.sk; poistovne.sk, 14:45, s. -; Katarína Macková)
Som samoplatca alebo nie? Kedy a za akých okolností sa musím v poisťovni sám prihlásiť? Čítajte ďalej a dozviete sa.
Zdravotné poistenie je u nás povinné a vo vlastnom záujme si treba dať pozor, aby nám na ňom nevznikal dlh. "V prípade, ak poistenec nie je fyzickou osobou, za ktorú platí poistné štát, nie je samostatne zárobkovo činnou osobou ani zamestnancom, považuje sa za dobrovoľne nezamestnanú osobu, čiže samoplatiteľa," vysvetľuje Judita Smatanová, hovorkyňa Union zdravotnej poisťovne.
Výška preddavku
Ak sa stanete dobrovoľne nezamestnaným, vzniká vám povinnosť prihlásiť sa v zdravotnej poisťovni ako samoplatiteľ - a to do ôsmeho dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom ste sa ním stali. "Samoplatiteľ je povinný uhrádzať preddavky na poistné riadne a včas. Výška preddavku je určená sadzbou poistného z minimálneho základu," tvrdí Petra Balážová, hovorkyňa Všeobecnej zdravotnej poisťovne.
Pre rok 2016 je minimálna výška preddavku pre samoplatiteľa vo výške 60,06 eur. "V prípade osoby, ktorá má nárok na zníženú sadzbu poistného, je to suma 30.03 eur. Preddavok je splatný do ôsmeho dňa nasledujúceho mesiaca za predchádzajúci mesiac," vysvetľuje ďalej Balážová.
Pozor na účet aj identifikačné kódy
V praxi to teda znamená, že napríklad za marec 2016 musí samoplatiteľ zaplatiť 60,06 eur do 8. apríla 2016. "Ak samoplatiteľ bude platiť pravidelne, načas, správnu sumu, na správny účet a s uvedením správnych identifikačných kódov kvôli priradeniu ním uhradenej platby, vyhne sa dlhom," hovorí Branislav Cehlárik, PR manažér zdravotnej poisťovne Dôvera. "Tiež si zabezpečí plnohodnotný prístup k poskytovaniu zdravotnej starostlivosti. Pretože, ak samoplatiteľ neplatí, prístup k zdravotnej starostlivosti si sám obmedzí a má nárok iba na odkladnú život zachraňujúcu zdravotnú starostlivosť," dodáva.
V zdravotnej poisťovni sa musí prihlásiť ako samoplatiteľ každý, kto:
- nemá príjem zo zamestnania
- nie je živnostníkom, podnikateľom alebo inou samostatne zárobkovo činnou osobou (napríklad umelec, daňový poradca, tlmočník a podobne)
- nie je osobou, za ktorú platí poistné štát (napríklad dieťa, študent, doktorand, dôchodca, uchádzač o zamestnanie, poberateľ dávky v hmotnej núdzi, poberateľ rodičovského príspevku, poberateľ materského atď.)
Preplatí vám poisťovňa zákrok u nezmluvného lekára?
Pri návšteve Slovenska zo zahraničia sa poistite
Ako si vybrať zdravotnú poisťovňu
Čo vám u zubára preplatí poisťovňa
Kedy za vás zaplatí poistné štát?
Povinnosti samoplatiteľa:
samoplatiteľ musí sám za seba platiť pravidelne minimálne mesačné poistné a to do ôsmich dní po uplynutí mesiaca v sume 60,06 eur (platí pre rok 2016)

Pribudne nová lekáreň aj očná klinika
(08.03.2016; Liptovské noviny; č. 09, Liptovský Mikuláš , s. 7; SITA)

Traja sú už za mrežami
(08.03.2016; Plus jeden deň; SLOVENSKO , s. 9; md)
Polícia o členoch gangu v zdravotníctve: Podfukom si zarobili státisíce!
Ďalší škandál v zdravotníctve! Národná kriminálna agentúra obvinila 16 ľudí z poisťovacieho podvodu. Ako sme vás už informovali, podľa polície mali na fiktívnych odškodneniach za úrazy zarobiť státisíce eur aj dvanásti lekári. Mnohí z nich sú známi špičkoví odborníci.
Podľa doterajších informácií to mal organizovaný gang parádne premyslené. Na začiatku bola štvorica, Tibor M. (45), Igor K. (54), Jana Č. (48) a Eduard U. (49), ktorá vyhľadávala od roku 2013 potenciálnych poistencov. S mladými ľudmi uzatvorili zmluvy o úrazovom poistení, pričom im sľúbili províziu z budúceho podielu. "Obvinení mali usmerňovať poistencov, aby nahlásili neexistujúci úraz," vysvetlil hovorca Prezídia Policajného zboru Martin Wäldl. Aby získali peniaze od poisťovní, do kšeftu podľa jeho slov zapojili aj 12 lekárov z Martina a zo Žiliny. Tí mali úrazy fiktívne liečiť a hlásenia o poistných udalostiach predkladať poisťovniam. Peniaze za úrazy putovali na účty celému gangu. Takto sa obohatili údajne až o 720-tisíc eur. Medzi obvinenými lekármi figurujú aj dvaja Ukrajinci. Jeden z nich pracuje na chirurgii v žilinskej nemocnici. Oleksandra B. (39) sa nám nepodarilo zastihnúť. "Vedenie nemocnice nemá oficiálne informácie o tom, že ide o lekárov žilinskej fakultnej nemocnice, preto sa zatiaľ nebudeme vyjadrovať," vyhlásila hovorkyňa Viera Jurčiová. "Nebudem sa k tomu vyjadrovať, všetko je v štádiu vyšetrovania," reagoval známy martinský špecialista Peter S. (38). Národná kriminálna agentúra pred pár dňami urobila raziu vo viacerých ambulanciách. Vyšetrovateľ obvinil 12 lekárov a 4 "poisťovákov" z poisťovacieho podvodu. "Poisťováci" Tibor, Igor a Eduard sú už za mrežami. Prvému hrozí až 15 rokov basy, ďalším 5 až 12 rokov.

Pacient nemusí čakať, röntgen príde lekárovi
(08.03.2016; Plus jeden deň; SLOVENSKO , s. 10; tasr)
Fakultná nemocnica Trnava zvýši kvalitu zdravotnej starostlivosti tým, že nahradí klasický snímkový systém novým digitálnym, ktorý zabezpečí elektronizáciu výsledkov.
Pre pacienta to v praxi znamená, že už nebude musieť čakať na zhotovenú snímku napríklad z röntgenu, pretože bude elektronicky doručená do konkrétnej ambulancie. Výstupy budú navyše hneď dostupné v ambulanciách aj zdravotníckemu personálu na operačných sálach.

Novorodencov strážia monitory dychu
(08.03.2016; Zvolensko-Podpolianske noviny; č. 09, SPRAVODAJSTVO/ INZERCIA , s. 5; ĽUBICA MOJŽIŠOVÁ)

TRNAVA: Fakultná nemocnica nahradí klasický snímkový systém digitálnym 
(07.03.2016; www.lekari.sk; s. -; TASR) 

Trnava - Fakultná nemocnica (FN) Trnava nahradí klasický snímkový systém novým digitálnym. V týchto dňoch podpísala zmluvu na dodávku a inštaláciu PACS (Picture archiving and communication system), ktorý zabezpečí elektronizáciu výsledkov zobrazovacích techník v nemocnici a digitalizáciu Rádiologickej kliniky FN. Pre pacienta to v praxi znamená, že už nebude musieť čakať na zhotovenú snímku napríklad z röntgenu, pretože bude elektronicky doručená do konkrétnej ambulancie. TASR o tom informoval hovorca FN Matúš Stračiak. Výstupy zo zobrazovacích techník budú operatívne dostupné v ambulanciách, ale zdravotníckemu personálu prostredníctvom staníc s dotykovými monitormi aj priamo na operačných sálach."Rádiologická klinika prejde kompletnou digitalizáciou, čo je pre ňu aj pre celú nemocnicu veľký krok vpred," vysvetlil primár kliniky Andrej Klepanec. Nejde pritom podľa neho iba o komfort zdravotníckeho personálu a pacienta, ale tiež a najmä o zvýšenie samotnej kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti. PACS považuje za prínos tiež primár neurologického oddelenia Georgi Krastev, ktorý uviedol aj ďalšie prednosti systému. "Budeme mať röntgenové snímky dostupné v ambulancii okamžite. Dôležitý je tiež nonstop online prístup do archívu. Zjednoduší sa tiež komunikácia s ostatnými pracoviskami a nemocnicami, čo urýchli napríklad vzájomné konzultácie," konštatoval Krastev.

Zelený zákal útočí na oči bez príznakov, môže končiť slepotou 
(07.03.2016; www.teraz.sk; , 15:39, s. -; TASR)
Liečba zeleného zákalu je najúčinnejšia v počiatočných štádiách. Jej cieľom je oddialiť alebo spomaliť progresívnu stratu zraku.
Bratislava 7. marca (TASR) - Prejavy zeleného zákalu, ktorý sprevádzajú výpadky videnia, si ľudia podľa lekárky nemusia dlho uvedomovať. "Glaukóm je skupinou očných ochorení, ktoré vedú k postupnému poškodeniu zrakového nervu. Odumierajúce nervové vlákna, z ktorých sa zrakový nerv skladá, spôsobujú špecifické výpadky videnia v zornom poli pacienta," približuje prezidentka Slovenskej glaukómovej spoločnosti Mária Praženicová.
Počet pacientov s touto diagnózou na Slovensku pribúda. Podľa údajov Národného centra zdravotníckych informácií SR bolo v roku 2013 evidovaných 125.298 pacientov. Najčastejšie postihuje ľudí vo veku nad 65 rokov. Existujú však aj také formy glaukómu, ktoré postihujú deti a mladistvých. Zlepšeniu informovanosti o problematike má pomôcť Svetový týždeň glaukómu, ktorý vyhlásili od 6. do 12. marca.
Do akcií v rámci svetového týždňa sa zapojili na Slovensku viaceré ambulancie a nemocnice, vrátane bratislavskej univerzitnej. Ľudia si tak v jej zariadeniach môžu do štvrtka 10. marca nechať skontrolovať očný tlak bez výmenného lístka. V špecializovaných očných ambulanciách v Nemocnici Ružinov a v Nemocnici sv. Cyrila a Metoda vyšetria zrak každému, kto bude mať záujem. "Vyšetrenie je rýchle a bezbolestné," priblížila hovorkyňa nemocnice Petra Stano Maťašovská.
Na oči Slovákov si dnes odborníci posvietili aj v nákupnom centre v Banskej Bystrici či v očných ambulanciách v Kežmarku a Martine. V utorok (8.3.) sa bude vnútroočný tlak merať v nitrianskom Očnom excimerovom centre. V Košiciach môžu ľudia prísť v stredu (9.3.) na Očnú kliniku na Triede SNP alebo do Centra zraku na Triede KVP, v Žiline budú záujemcov čakať v glaukómovej ambulancii v areáli žilinskej nemocnice. V piatok (11.3.) zase v očnej ambulancii na Kováčskej v Prešove.
Vysoký vnútroočný tlak je jedným z rizikových faktorov vzniku ochorenia. Ak je u pacienta nameraná jeho zvýšená hodnota, je potrebné, aby si očný lekár pozval pacienta na opakované meranie v rôznej dennej dobe a vykonal ďalšie vyšetrenia, ktoré diagnózu glaukómu pomôžu potvrdiť alebo vylúčiť.
Existujú dva hlavné typy zeleného zákalu - glaukóm s otvoreným uhlom, ktorý tvorí väčšinu prípadov a glaukóm s uzavretým uhlom. "Ochorenie väčšinou nie je symetrické, nepostihuje rovnako rýchlo pravé aj ľavé oko. Funkciu viac postihnutého oka dopĺňa oko, ktoré je postihnuté menej. Pacient často zistí, že horšie vidí, až pri náhodnom prekrytí lepšie vidiaceho oka. Neskoro zachytený, neliečený, či extrémne rýchlo postupujúci glaukóm môže končiť slepotou," upozornila Praženicová.
Liečba zeleného zákalu je najúčinnejšia v počiatočných štádiách. Jej cieľom je oddialiť alebo spomaliť progresívnu stratu zraku. Keďže ide o chronické ochorenie, liečba je dlhodobá a u väčšiny pacientov trvalá. Najbežnejšou je pravidelné kvapkanie očných kvapiek, pokročilé štádia sa riešia operačne.

Nový arthroskop s novou optikou skvalitní Jednodňovú zdravotnú starostlivosť v ortopédi
(07.03.2016; TAJMS; č. 10, s. 4; Mgr. Marta Csergeová)

MUDr. Mina Bobocká ARTHROSKOPICKÁ ZOSTAVA SPOLU S NOVOU 2,7 MILIMETROVOU OPTIKOU VYŠLA NEMOCNICU NA VIAC AKO 40 TISÍC EUR.
Novú arthroskopickú zostavu začali využívať lekári na Jednodňovej zdravotnej starostlivosti v ortopédii NEMOCNICE Bánovce-3.súkromnej nemocnici. Prístrojové vybavenie je určené na arthroskopické operácie kolenného, ramenného, členkového a aj zápästného kĺbu. Arthroskopická zostava spolu s novou 2,7 milimetrovou optikou zameranou práve na operácie zápästia vyšla nemocnicu na viac ako 40 tisíc EUR. Nová 2,7 milimetrová optika bude slúžiť na arthroskopické operácie zápästia, prípadne artroskopické operácie detských kolien.
Zakúpenie novej arthroskopickej zostavy má obrovský prínos pre pacientov a taktiež lekárov. Predovšetkým pacienti nemusia kvôli operačnému zákroku cestovať do vzdialených miest v regióne. Lekárom, ktorí vykonávajú arthroskopické operácie, pomôže k rozšíreniu spektra poskytovanej jednodňovej zdravotnej starostlivosti.
"Vďaka arthroskopickej zostave a novej optike začali naši lekári vykonávať zákroky vyššieho štandardu a začali sa vykonávať arthroskopie zápästia, ktorých každoročne pribúda," uviedla MUDr. Mina Bobocká, riaditeľka NEMOCNICE Bánovce 3.súkromnej nemocnici.
Nová arthroskopická zostava sa využíva štyri dni v týždni. Operácie tohto druhu absolvujú deti a rovnako i dospelí. Podstatnú časť výkonov tvoria arthroskopie kolena. Podľa zdravotníckeho personálu je prístroj prvotriedny. Umožňuje hlavne lepšie videnie počas operácie, čo je pre operatéra prvoradé. "Arthroskopická zostava má kameru s HD rozlíšením, ktoré umožňuje ľahšie rozlíšenie farebných kontrastov, ktoré je dôležité pre operatéra pri náročnejších operáciách, ako sú plastiky väzov a sutury v jednotlivých kĺboch. Optiky sú apochromatické. Počas operácie sa dajú robiť a ukladať fotografie, ktoré môžu slúžiť ako dokumentácia z operačného zákroku," vysvetlila pani JanettaZárubová, vedúca sestra operačných sál.
S novou technikou pracujú všetci ortopédi v nemocnici. Pacienti prichádzajú na hospitalizáciu v deň operácie, ostávajú do druhého dňa a následne sú prepúšťaný do domácej starostlivosti. "Za celý operačný tím môžem povedať, že sme veľmi radi, že máme medicínsku techniku takejto kvality. Rovnako nás teší i modernizácia, ktorá neodmysliteľne patrí k súčasnej medicíne a umožňuje lekárom vykonávať náročnejšie a kvalitnejšie výkony v Bánovciach nad Bebravou," dodala pani Zárubová. NEMOCNICA Bánovce-3. súkromná poskytuje zdravotnú starostlivosť obyvateľom spádovej oblasti okresu Bánovce nad Bebravou s počtom približne 38.385 obyvateľov. "Nemocnica sa neustále snaží rozširovať škálu poskytovanej zdravotnej starostlivosti predovšetkým v oblastiach, ktoré sú nedostatkové v regióne. Je pre nás samozrejmosťou zlepšovať dostupnosť poskytovanej zdravotnej starostlivosti, preto plánujeme aj ďalšie zakúpenie nových prístrojov," uzavrela riaditeľka nemocnica MUDr. Bobocká.

Očkovanie nie je len pre deti: Ktoré vakcíny sú povinné pre dospelých?
(07.03.2016; www.pluska.sk; iZdravie, , s. -; iZdravie.sk/Dáš BALOGOVÁ)


Deň výskumu rakoviny pripomenie dôležitosť onkologického výskumu
(07.03.2016; www.teraz.sk; Školský servis, 08:59, s. -; TASR)
Koná sa každoročne pod mottom "Dnešný výskum pre zajtrajšiu liečbu".
Bratislava 7. marca (TASR) - Upozorniť na priority a potenciál moderného onkologického výskumu, informovať verejnosť, vedcov, lekárov, pacientov i politikov, ako výskum nádorových ochorení pomáha pacientom - to sú hlavné ciele Dňa výskumu rakoviny, ktorý vyhlásila Nadácia Výskum rakoviny na 7. marec. Koná sa každoročne pod mottom "Dnešný výskum pre zajtrajšiu liečbu" a má takisto pripomenúť vláde SR nutnosť zahrnúť špeciálny program aplikovaného výskumu do Národného onkologického programu a súčasne aj medzi priority znalostnej ekonomiky na Slovensku.
Nadácia Výskum rakoviny už 10 rokov pripravuje pri príležitosti 7. marca rôzne vzdelávacie a popularizačné podujatia, najmä pre mládež, ako aj koncerty, väčšinou v Bratislave. Tentoraz sa tieto aktivity po druhý raz uskutočnia v Košiciach (8. a 9. marca) pod záštitou rektora Univerzity P.J. Šafárika Pavla Sováka a v spolupráci so Štátnou filharmóniou Košice.
"Veľmi dobrý ohlas a záujem medzi študentmi i pedagógmi majú na celom Slovensku Vedecké dielne onkológia na stredných školách, hlavne na gymnáziách, ktoré nadácia organizuje v spolupráci s Ústavom experimentálnej onkológie biomedicínskeho centra Slovenskej akadémie vied (SAV)," konštatovala v rozhovore pre TASR prezidentka Nadácie Výskum rakoviny Margita Klobušická. Vyzdvihla, že študenti sledujú prednášky mladých vedeckých pracovníkov i starších vedcov s veľkým záujmom a kladú im fundované otázky.
Za veľmi významnú aktivitu označila Klobušická aj Súťaž mladých onkológov, ktorá sa koná každý druhý rok v troch kategóriách - študent strednej školy, študent vysokej školy, mladý výskumník do 35 rokov. Tento rok sa uskutoční 5. ročník súťaže.
"Dôležitosť onkologického výskumu potvrdzuje aj skutočnosť, že výskyt nádorových ochorení nielen na Slovensku, ale i v celosvetovom meradle, sa zvyšuje. Napríklad, v roku 2012 bolo v SR novodiagnostikovaných okolo 28.000 prípadov rôznych typov rakoviny, v tomto roku ich počet dosiahne asi 30.000 a do roku 2020 sa predpokladá ďalší nárast. Na druhej strane pozitívom je, že spôsoby liečby onkologických ochorení sa neustále zdokonaľujú a viaceré nádorové ochorenia sú už dnes liečiteľné a vyliečiteľné. Veľmi dobre sa darí liečiť napríklad detské leukémie," konštatovala Klobušická.
Medzi najčastejšie druhy rakoviny na Slovensku patrí u mužov kolorektálny karcinóm (karcinóm hrubého čreva a konečníka), stúpa výskyt karcinómu prostaty a pľúcne karcinómy. U žien je na prvom mieste výskyt karcinómu prsníka, ďalej sú to najmä karcinómy čriev a vaječníkov, uviedla prezidentka Nadácie Výskum rakoviny, pričom zdôraznila dôležitosť prevencie. Ak sa nádor zistí vo včasnom štádiu, úspech liečby je zaručený.
Medzi príčiny vzniku rakoviny podľa M. Klobušickej patrí nezdravý životný štýl, najmä nevhodná strava či fajčenie, stresové situácie, znečistené životné prostredie. Mnohé nádorové ochorenia majú genetický pôvod. Úspechom je, že sa darí mnohým pacientom predĺžiť život a ak dôjde k recidíve, môžu sa opakovane liečiť.
Margita Klobušická poukázala na chýbajúci národný onkologický register na Slovensku a na nevyhnutnosť obnoviť Národný onkologický program.
Nadácia výskum rakoviny, ktorá vznikla v roku 1993, už dlhodobo venuje pozornosť organizovaniu rôznych benefičných podujatí a zbierok. Podarilo sa jej doteraz získať finančné prostriedky na zakúpenie rôznych laboratórnych a diagnostických prístrojov v hodnote vyše dvoch miliónov eur. Používajú ich pracovníci viacerých oddelení Ústavu experimentálnej onkológie biomedicínskeho centra SAV aj na iných pracoviskách.

Nemocnica bude mať vlastné sanitky
(29.02.2016; Podduklianske novinky; č. 9, s. -; ks)
Svidnícka nemocnica bude mať vlastné sanitky. Ako nás informoval hovorca siete nemocníc Svet zdravia Tomáš Kráľ, nemocnica vo Svidníku zriaďuje vlastnú dopravnú zdravotnú službu.
Stane sa tak 1. apríla, kedy spoločnosť Svet zdravia, pod ktorú patrí aj nemocnica vo Svidníku, spustí vlastnú dopravnú zdravotnú službu pre pacientov z regiónu Svidníka a Stropkova. Podľa informácií hovorcu siete nemocníc Svet zdravia Tomáša Kráľa k dispozícii budú štyri nové vozidlá Mercedes-Benz, ktoré sa vyznačujú vysokou bezpečnosťou a komfortom. Sieť regionálnych nemocníc podľa Tomáša Kráľa rozvíja svoju dopravnú zdravotnú službu ako strategickú výhodu pre pacientov. "Svet zdravia DZS, a. s., zabezpečuje prevoz pacientov na medicínske výkony už pre 12 nemocníc spoločnosti Svet zdravia. Momentálne prevádzkuje 125 vozidiel. Dopravný výkon hradí pacientovi podľa diagnózy buď zdravotná poisťovňa, alebo on sám. Túto informáciu má pacientovi poskytnúť lekár, ktorý mu prepravu v indikovaných prípadoch predpisuje," informoval hovorca Tomáš Kráľ.
Predstavenie novej služby pre pacientov Svet zdravia pripravuje na začiatok apríla 2016.Po prihlásení si vytlačte potvrdenie o členstve (prihlásenie platí len pre členov SLK)


problémy s prihlásením >

 
Reklamná plocha
SLK na Facebooku


 
Sme členmi