SKENDE
Domov » INFORMÁCIE V MÉDIÁCH » 2016 » NOVEMBER 2016

INFORMÁCIE V MÉDIÁCH 9.11.2016

Pôjde VšZP do konkurzu? Sú nemocnice v ohrození? Drucker povedal, ako to so štátnou poisťovňou je
(08.11.2016; www.parlamentnelisty.sk; Aréna, 20:18, s. -; TASR)

Komora sestier: Navrhovaná úprava právomocí asistentov spôsobí chaos
(08.11.2016; www.teraz.sk; Slovensko, 19:05, s. -; TASR)

Milosť pre dlžníkov. Dôvera im odpustí stovky eur
(09.11.2016; Plus jeden deň; POLITIKA , s. 4; fd)
Neplatiči na zdravotnom poistení dostanú príležitosť zaplatiť svoje dlhy bez toho, aby museli platiť úroky.
Viac ako 100-tisíc dlžníkov v poisťovni Dôvera dostane úrokovú amenstiu. Odpustenie sa netýka samotných dlhov, ale úrokov z omeškania. Ak dlžníci vyrovnajú sekeru do 31. decembra 2016, úroky platiť nebudú. "Cieľom je jednak získať peniaze na úhradu zdravotnej starostlivosti, na druhej strane pomôcť dlžníkom, aby sa zbavili svojho dlhu," hovorí generálny riaditeľ poisťovne Dôvera Martin Kultan. Neplatiči dlhujú poisťovni spolu 130 miliónov eur. fd 
Foraia a spol. dobiehajú zmluvy aj s tetou i masérom
(09.11.2016; Korzár; č. 260, región , s. 2; kag, tasr)
Náhradu za pokutu 15-tisíc eur od Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou chce od exmanažérov vysúdiť Všeobecná zdravotná poisťovňa.
BRATISLAVA. Po päťtisíc eur má zaplatiť každý z bývalých členov predstavenstva štátnej poisťovne. Košičan Marcel Forai, Miroslav Vaďura a Antónia Borovková majú uhradiť pokutu za chyby pri zazmluvňovaní s poskytovateľmi zdravotnej a lekárenskej starostlivosti. Poisťovňa avizovala, že im pošle výzvu na úhradu a ak ju nezaplatia, obráti sa so svojím nárokom na súd. "VšZP sa už vyjadrila, že na náhrade škody trvá a v tejto súvislosti pripravuje žalobu na súd," potvrdila pre TASR hovorkyňa poisťovne Petra Balážová.
Reakcie štatutárov
Forai aj Vaďura, ktorí boli aj riaditelia poisťovne, podľa Balážovej nárok na náhradu škody spochybnili, Borovková na výzvu zaplatiť škodu do konca októbra nereagovala vôbec. ÚDZS kontrolu v štátnej poisťovni ukončil v lete. Skúmal dodržiavanie podmienok pri uzatváraní zmlúv u takmer 40 poskytovateľov od januára 2005 do júna 2015. Išlo o približne 50 zmlúv, každá obsahovala v priemere 19 dodatkov. Boli medzi nimi zmluvy s klinikou Kostka i firmami spájanými s Foraiovou príbuznou, ktorú familiárne počas tlačovej besedy nazval teta Anka. Klinike Kostka podľa zistenia ÚDZS uhrádzala poisťovňa paušálnu cenu za výkon CDT00, ktorý obsahoval aj výkony, ktoré nie sú uhrádzané z verejného zdravotného poistenia. Klinika Kostka bola jediná, ktorá mala tento výkon na Slovensku zazmluvnený.
"Blbosť, hlúposť, chyba"
Forai odstúpil z funkcie generálneho riaditeľa VšZP v septembri 2015 po zverejnení informácií o 14-miliónových zmluvách poisťovne s firmami jeho tety . Ostal však pracovať vo VšZP. Po zmene vlády a nástupe ministra zdravotníctva Tomáša Druckera (nominant Smeru) Forai v apríli tohto roku dohodou skončil pracovný pomer s poisťovňou. O zosobnení pokuty voči Foraiovi, Vaďurovi a Borovkovej rozhodlo nové predstavenstvo po odporučení škodovej komisie. Poisťovňa má spolu zaplatiť pokutu vo výške 90-tisíc eur. Kauza Foraia a vzťah k tete Anke bola blbosť, hlúposť a chyba a preto je správne, že bola vyvodená politická zodpovednosť, komentoval premiér Robert Fico (Smer) zdravotnícku kauzu vlani v októbri. (KAG, TASR)

Kežmarská nemocnica má nového riaditeľa
(08.11.2016; Rozhlasová stanica Košice; Správy; 11:00; por. 3/4; Diana Semanová / Diana Semanová)

Diana Semanová, moderátorka:
"Novým riaditeľom Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku sa stal Viktor Hališ, rozhodli o tom mestskí poslanci. Samospráva má v nemocnici väčšiu rozhodovaciu právomoc."
Viktor Hališ, riaditeľ Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku:
"Teda moja úloha v nemocnici je ju manažérsky riadiť a zachovať tú zdravotnú starostlivosť, ktorá tu je, ak nie ju zlepšiť. Tie záležitosti, ktoré vlastne bolo bývalé vedenie nemocnice s mestom sú viac-menej momentálne ako keby mimo mňa. Fungujeme momentálne tak, ako fungovala nemocnica doteraz."
Diana Semanová:
"Viktor Hališ okrem iného štrnásť rokov pôsobil v neštátnom zdravotníckom sektore v Bratislave ako výkonný riaditeľ, riaditeľom bol aj vo zvolenskej nemocnici, ako i v dopravnej zdravotnej službe v Bratislave."

Po prihlásení si vytlačte potvrdenie o členstve (prihlásenie platí len pre členov SLK)


problémy s prihlásením >

 
Reklamná plocha
SLK na Facebooku


 
Sme členmi