SKENDE
Domov » INFORMÁCIE V MÉDIÁCH » 2016 » NOVEMBER 2016

INFORMÁCIE V MÉDIÁCH 14.11.2016

Téma možného zrušenia pohotovosti v Šali: Ministerstvo zdravotníctva SR reaguje
(13.11.2016; www.sala.dnes24.sk; Šaľa, , s. -; Zlatica Gregorová)

Nedávno spustený portál FAKT24.sk v problémoch? Šéfredaktor Štefan Šperka odchádza po 6 mesiacoch!
(11.11.2016; www.masmedialne.info; masmedialne.info, , s. -; Autor redakcia)

Medical Group po kauze CT klesli tržby aj zisk
(13.11.2016; www.sme.sk; Z domova, 21:08, s. -; Ján Krempaský)

V nitrianskej Fakultnej nemocnici začne od zajtra slúžiť nové oddelenie aplikácie cytostatík
(13.11.2016; Rozhlasová stanica Lumen; Infolumen; 18:30; por. 6/23; Monika Majerová / Monika Majerová)
Monika Majerová, moderátorka:
"V nitrianskej Fakultnej nemocnici začne od zajtra na oddelení klinickej onkológie slúžiť nové oddelenie aplikácie cytostatík. V novozrekonštruovaných priestoroch pribudla aj nová riediareň cytostatík, ktorá podľa primára oddelenia rádioterapie a klinickej onkológie Juraja Detvaya znamená novú kvalitatívnu úroveň prípravy cytostatík."
Juraj Detvay, primár oddelenia rádioterapie a klinickej onkológie FN Nitra:
"Investičné náklady tejto rekonštrukcie sú na hranici 200 tisíc eur. Boli realizované z prostriedkov nemocnice."
Monika Majerová:
" Nitriansky kraj je pritom regiónom Slovenska s najvyšším počtom onkologických ochorení na počet obyvateľov. Vedenie nemocnice sa preto rozhodlo investovať finančné zdroje do rozšírenia priestorov pre ambulantné ošetrovanie ťažko chorých pacientov. Pokračuje minister zdravotníctva Tomáš Drucker."
Tomáš Drucker (nom. Smeru-SD), minister zdravotníctva:
"Som veľmi rád, že sa nám darí postupne zrekonštruovávať aj naše nemocnice a rovnako som veľmi rád, že v Nitre, ktorá má osobitné postavenie v regióne, získala aj ocenenie na najlepšiu fakultnú nemocnicu na Slovensku. Takýmto spôsobom postupne skvalitňuje prostredie pre svojich pracovníkov zdravotníckych, ale aj pre svojich pacientov."
Monika Majerová:
" Cieľom rekonštrukcie bolo zlepšenie podmienok pre onkologických pacientov, ktorých len v rámci klinickej onkológie prichádza do nitrianskej nemocnice denne zhruba stovka. Pracovisko ambulantnej chemoterapie má aktuálne 25 aplikačných miest, čo je takmer 40 % nárast oproti pôvodnému stavu."

Pracovisko UN v Podunajských Biskupiciach sa bude sťahovať
(12.11.2016; Rozhlasová stanica Slovensko; Rádiožurnál Slovenského rozhlasu; 22:00; por. 8/8; Erik Potocký / Andrea Kozinková)
Andrea Kozinková, moderátorka:
"Pracovisku Univerzitnej nemocnice Bratislava v Podunajských Biskupiciach hrozí zánik, upozorňuje poslanec Mosta-Híd Tibor Basternák. Podľa neho by mal rezort zdravotníctva predložiť plán reorganizácie pracovísk po tom, ako bude postavená a sprevádzkovaná nová univerzitná nemocnica. Ministerstvo tvrdí, že presťahovaním chce pacientom a zdravotníkom ponúknuť kvalitnejšie priestory."
Erik Potocký, redaktor:
"Tibor Basternák hovorí, že informáciu o rušení pracoviska v Podunajských Biskupiciach má od zamestnancov nemocnice aj od miestnej samosprávy. Podľa neho zdravotníci ani pacienti s takýmto riešením nesúhlasia a pracovisko by sa malo zachovať aspoň dovtedy, kým v Bratislave vyrastie nová univerzitná nemocnica."
Tibor Basternák, poslanec Národnej rady SR (Most-Híd):
"Keď bude nová nemocnica, tak musí byť reorganizovaná celá Bratislava a práve preto od pána ministra očakávame, že dá nám na stôl komplexný pohľad na to, že ako chce urobiť v Bratislave reorganizáciu."
Erik Potocký:
"Tibor Basternák, ktorý je zároveň členom zdravotníckeho výboru parlamentu, už požiadal ministra zdravotníctva Tomáša Druckera o stretnutie. Ministerstvo zdravotníctva odmieta, že by išlo o rušenie pracoviska. Vzhľadom na nevyhovujúci stav budov chce však zdravotnú starostlivosť presunúť do lepších priestorov. Z písomného stanoviska rezortu ďalej vyberáme."
Stanovisko
Ministerstvo zdravotníctva SR:
"Primárnou ambíciou ministerstva zdravotníctva je, aby sa toto zdravotnícke zariadenie presťahovalo do iných priestorov v rámci Univerzitnej nemocnice Bratislava, ktoré budú spĺňať lepšie priestorové podmienky, čo zároveň prispeje k zvýšeniu komfortu pacientov, aj k zlepšeniu pracovných podmienok zdravotníckeho personálu."
Erik Potocký:
"Presný plán presťahovania do nových priestorov chce ministerstvo v spolupráci s vedením Univerzitnej nemocnice pripraviť do konca novembra. Vedenie Univerzitnej nemocnice pri sťahovaní vychádza aj z toho, že časť areálu bola v dlhodobom nájme, ktorý skončil a priestory musia odovzdať do tridsiateho marca budúceho roka. Pracovisko v Podunajských Biskupiciach slúži najmä dlhodobo chorým pacientom, nachádza sa tu aj oddelenie rehabilitácie a detské pľúcne oddelenie."

Po prihlásení si vytlačte potvrdenie o členstve (prihlásenie platí len pre členov SLK)


problémy s prihlásením >

 
Reklamná plocha
SLK na Facebooku


 
Sme členmi